Latvijā oficiāli par četriem profesionāliem fotogrāfiem vairāk

Pavasaris ir jaunu sākumu un izmēģinājumu laiks. Arī Latvijas Fotogrāfu savienība sadarbībā ar Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu izmēģināja iespējas, kuras sniedz Latvijā izveidotā Ārpusformālās izglītības sistēma.

Šo procesu pilnībā veiksmīgi izgājuši četri no sešiem pretendentiem, iegūstot 3. profesionālā līmeņa  kvalifikāciju “Foto dizaina speciālists”.

Līdz ar to var apgalvot, ka Latvijā ir izveidota veiksmīga sistēma, kura ļauj tiem nozares profesionāļiem, kuri jau ilgstoši darbojas tajā, bet nav ieguvuši atbilstošas kvalifikācijas apliecinājumu, to iegūt.

Process balstās uz šādiem posmiem:

  • pieteikums attiecīgai akreditētajai mācību iestādei;
  • kvalifikācijas eksāmena norises apmaksa;
  • kvalifikācijas darba izstrāde atbilstoši nolikumam;
  • kvalifikācijas darba aizstāvēšana.

Izpildot visus minētos procesa posmus un saņemot pozitīvu komisijas lēmumu, ikvienam ir iespēja kļūt par profesionālu nozares pārstāvi neatkarīgi no vecuma. Savienība uzskata, ka tas ir ārkārtīgi svarīgi, jo Latvijā ilgstoši nav bijusi plaši pieejama attiecīgā izglītība, kas veido būtisku formālo plaisu starp jauno un veco paaudzi. Ārpusformālā izglītības iespēja ir process, ar kura palīdzību mūsdienās šo trūkumu var izlabot.

Sadarbojoties ar partneriem izglītības sektorā, Latvijas Fotogrāfu savienība ir gatava turpmāk organizēt šādas Ārpusformālās izglītības grupas, lai nozarē būtu pēc iespējas vairāk diplomētu fotogrāfu.

Ja vēlaties pieteikties Ārpusformālās izglītības iegūšanai, lūdzu aizpildiet pieteikuma formu zemāk:

About

Categories: Uncategorized |
[TOP]