Fotogrāfija laikmetīgajā mākslā

Turpinot lekciju ciklu, kuras Latvijas Fotogrāfu Savienība organizē, atzīmējot Latvijas fotogrāfijas pamatlicēja Mārtiņa Buclera 150. gadadienu, tiek piedāvāta lekcija par fotogrāfiju laikmetīgajā mākslā.

Mūsdienu fotogrāfijā vērojama arvien lielāka plaisa starp dažādām fotogrāfijas izpausmēm. Laikmetīguma jēdziens un tā tendences kļūst arvien komplicētākas, kas prasa papildus izpratni, kura nav bijusi vajadzīga iepriekš. Kā mēģinājumu viest izpratni par dažādām fotogrāfijas izpausmēm mūsdienu apstākļos – Latvijas Fotogrāfu Savienība 2016. gada 30. maijā rīko lekciju „Fotogrāfija laikmetīgajā mākslā” Rīgas Mākslas un Mediju tehnikuma telpās plkst: 18:00. Aicināti ir visi interesenti un nozares entuziasti, kā arī tie, kas vēlas rast atbildes uz tematiskajiem jautājumiem.

Lekciju vadīs Latvijas Fotogrāfu Savienības valdes loceklis un LKA Latvijas kultūras koledžas Radošās fotogrāfijas specializācijas vadītājs Arno Marnics.

Mārtiņš Buclers (1866-1944) bija latviešu fotogrāfs, uzņēmējs, pasniedzējs un publicists. Viens no Latviešu fotogrāfiskās biedrības dibināšanas iniciatoriem (1906) un tās valdes priekšsēdētājs. Jau tad līdzgaitnieki un laikabiedri viņu uzskatīja par latviešu fotogrāfijas pamatlicēju. Šogad viņam tiek atzīmēta 150. dzimšanas gadadiena.

Biedrība Latvijas Fotgorāfus Savienība ir dibināta 2014. gada nogalē ar mērķi pārstāvēt visus Latvijas fotogrāfijas nozares segmentus dialogā ar Valsts un pašvaldības institūcijām vietējā un starptautiskā līmenī, programmātiski to virzot un veicinot organizētu attīstību.

Lekcija notiks ar Rīgas Mākslas un Mediju tehnikuma, LKA Latvijas Kultūras koledžas un Latvijas Fotogrāfu Savienības atbalstu. Tās apmeklējums ir bez maksas.

 

 

About

Categories: Uncategorized |
[TOP]