Buclera lasījumi 2019

Buclera lasījumi notiks Viesītē jau 29. reizi

Fotogrāfijas 180. gadadienas fonā Viesītē notiks kārtējie “Buclera lasījumi”. Kā ierasts, konferencē savus pētījumus un atklājumus prezentēs pētnieki no Madonas, Valmieras, Cēsīm, Rīgas un Preiļiem. Šogad vēsturisko tēmu saturs tiks paplašināts arī ar citām aizraujošām, fotogrāfijas lauku paplašinošām tēmām. Konference notiks 2019. gada 14. decmbrī Viesītes kultūras pilī no plkst 11:00.

 

Kam būs noderīga konference “Buclera lasījumi”

 

“Buclera lasījumi” ir vienīgā fotogrāfijas vēsturei veltītā regulārā konference, kurā pētnieki un vēsturnieki prezentē savus jaunākos pētījumus, kas papildina par maz pētīto Latvijas fotogrāfijas vēsturi. Šajā konferencē sniegtā informācija ir noderīga ikvienam, kurš patiesi interesējas par fotogrāfiju Latvijā, bet jo īpaši to mācību iestāžu pasniedzējiem, kurās notiek profesionālu fotogrāfu izglītošana.

 

Konferencē plānotās tēmas

 

Šogad konferencē varēs uzzināt par A. Plātera fotogrāfijām kurās atklājas postītā Rīga pēc sarkanarmijas aiziešanas 1941. gadā. Šo materiālu prezentēs ilgadējais Madonas ovadpētniecības muzeja vēsturnieks Indulis Zvirgzdiņš. Labi pazīstamais fotovēsturnieks Pēteris Korsaks stāstīs par Eiženu Finku, kurš vairāk pazīstams kā gaišreģis, bet ir strādājis arī par fotogrāfu Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vēsturnieks Tālis Pumpuriņš atklās jaunas škautnes no Viļa Rīdzenieka dzīves.  Ingrīdas Zīriņas (Valmieras muzeja vēstures nodaļas vadītāja) stāstījumā uzzināsiet par Valmieras fotogrāfu Jāni Sarkangalvi, bet Igors Pličs stāstīs par veiktajiem pētījumiem apkopojot informāciju par Latgales fotogrāfiem. Fotogrāfijas pētnieks Arno Marnics prezentēs tēmu “Fotogrāfija kā daudzslāņaina vizuāla konstrukcija”.

 

Informācija par norisi

 

Konference “Buclera lasījumi” notiks jau 29. reizi. Norises vieta ir Viesīte, Kultūras pils. Reģistrācija sāksies no plkst. 10.30, bet pasākums sāksies plkst. 11.00. Dalība konferencē ir bez maksas. No Rīgas uz Viesīti un atpakaļ tiks organizēts autobuss. Braukšanai ar to nepieciešams reģistrēties ralstot uz e pastu buclers@inbox.lv.

 

About

Categories: Uncategorized |
[TOP]